Czy rzeczywiście trzeba kupować oryginalne tusze do drukarek?

dobrej jakości wydruki za sprawą oryginalnych tuszy

Posiadanie drukarki wiąże się z koniecznością regularnego wymieniania tuszów, co niestety generuje mniejsze lub większe koszty. Bardzo częstym problemem osób, które kupiły tanie urządzenie drukujące, jest konieczność wydania sporej sumy pieniędzy na zakup oryginalnych tuszów. Oczywiście na rynku dostępne są także zamienniki, ale ich stosowanie jest kwestią sporną i zwykle równa się to utracie gwarancji, jeśli producent uzna awarię sprzętu na skutek stosowania niezalecanego przez niego tuszu. Jak zatem wygląda to w praktyce?

Czy rzeczywiście trzeba kupować oryginalne tusze do drukarek?

Najlepszym rozwiązaniem byłoby kupić tusz do drukarki, który będzie idealnie dostosowany do modelu posiadanego urządzenia. Niestety często wymaga to wydania niemałych pieniędzy a tego typu tusze do drukarek mają to do siebie, że się zużywają i to czasami bardzo szybko. To generuje zatem ciągłe koszty, które potrafią czasem nadwyrężyć budżet. Wielu producentów straszy nawet odmową naprawy gwarancyjnej na skutek stosowania przez użytkownika urządzenia niewłaściwych tuszów. Okazuje się jednak, że zgodnie z unijnym prawem stosowanie zamienników nie może być powodem anulowania gwarancji czy odmowy naprawy urządzenia. Jeśli trafi się nieuczciwego i nieuległego producenta, to jak najbardziej można skorzystać z pomocy Rzecznika Praw Konsumenta.

Co z jakością wydruków i wydajnością zamienników?

Skoro zamienniki potrafią być o kilkadziesiąt procent tańsze od oryginałów, to nasuwa się pytanie, skąd tak duża różnica i czy nie wpływa to negatywni na ich jakość. Jeśli postawi się na renomowanego producenta zamienników, to nie trzeba martwić się słabej jakości wydrukami. Są one produkowane na wysokim poziomie. Co więcej, często okazuje się tak, że zamienniki są w stanie wydrukować więcej niż oryginalne tusze, czyli są nawet wydajniejsze od nich.

Copyright Drukarnia Barw 2019
Tech Nerd theme designed by Siteturner