Wybór tonera do drukarki

Kupując drukarkę, bez znaczenia czy jest to wersja atramentowa czy laserowa trzeba mieć na uwadze, że niektóre jej elementy ulegają zniszczeniu. Jednym z takich elementów jest toner, który jest jedną z najdroższych części wchodzących w skład drukarki.
Toner to nic innego jak kolorowy proszek, który stosowany jest podczas wykonywania wydruku zdjęć czy różnorakich grafik.
To jeden z podstawowych elementów, od którego głównie zależy prawidłowe działanie drukarki.

Na co warto zwrócić uwagę?

Jak zostało wspomniane, toner to jeden z najdroższych elementów w drukarce. Jego koszt może sięgać nawet 100 złotych. Jeśli drukarka ma za sobą sporo przejść, warto jest rozważyć kupno nowej drukarki laserowej, której koszt to 250-350 złotych.
Może to okazać się bardziej oszczędnym rozwiązaniem, niż wymiana tonera. Istnieje również możliwość wymiany tonera na zamiennik. Stary toner można poddać także procesowi regeneracji.

Oba rozwiązania są tańszym wyjściem, niż kupno nowego, oryginalnego tonera.

Toner do drukarki- jaki wybrać?

Decydując się na toner do drukarki (wejdź na stronę) dostępne są trzy rozwiązania.
Możliwy jest zakup nowego tonera, który sprawdzi się idealnie podczas wszelkich wydruków. Jedyną wadą tego rozwiązania jest cena. To najdroższe wyjście, ale zarazem najlepsze. Warto także podkreślić, że posiadając oryginalny toner drukarka nie traci gwarancji.

Wykorzystanie zamiennika jest równie dobre co zakup nowego tonera. W obu przypadkach produkuje się z nowych surowców. Jednakże w tym przypadku są to materiały nieco inne w porównaniu do wersji firmowych.
Dużą zaletą jest cena, która zdecydowanie jest niższa. Trzeba jednak poświęcić nieco czasu by znaleźć odpowiedni, pasujący model.

Ostatnim rozwiązaniem jest regeneracja starego tonera. Podczas tego procesu, stare i zużyte części wymienia się. Zregenerowany toner jest w pełni sprawni i działa tak samo dobrze jak oryginalny czy zamiennik.

Dodaj komentarz

Copyright Drukarnia Barw 2019
Tech Nerd theme designed by Siteturner