Atramentowe drukarki brother – co warto o nich wiedzieć?

drukarki Brother

Atramentowe drukarki brother cieszą się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem i w dalszym ciągu wykorzystywane są w wielu firmach. Osoby, które planują zakup nowej drukarki atramentowej, powinny zwracać uwagę na nieco inne parametry, niż w przypadku konkurencyjnych drukarek laserowych.

Rozdzielczość wydruku w czerni i kolorze

W atramentówkach warto zwrócić uwagę przede wszystkim na rozdzielczość wydruku w czerni i kolorze. Parametry te podawane są w jednostkach dpi, dzięki czemu można bardzo szybko porównać poszczególne modele. Jak łatwo się domyśleć im większy dpi, tym lepsza jakość wydruków. Dzięki bardzo wysokiej rozdzielczości można śmiało drukować nawet na papierze fotograficznym. Godne uwagi są niezawodne drukarki brother o dpi na poziomie 9600×2400 lub 5760×1440.

drukarki BrotherBezprzewodowa praca

W dzisiejszych czasach standardem jest możliwość komunikowania się z drukarką za pomocą sieci bezprzewodowej. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdy do drukarki musi mieć dostęp kilka komputerów. Nowoczesne drukarki brother wyposażone są w karty sieciowe albo specjalny bezprzewodowy adapter. Drukarki sieciowe doskonale sprawdzą się nie tylko w pracy, ale również w domowych warunkach.

Dodatkowe funkcjonalności

Godne uwagi są nowoczesne drukarki, które oferują automatyczny wydruk dwustronny. Jednoczesne drukowanie po obu stronach to olbrzymia oszczędność czasu, którego zawsze brakuje. Przy zakupie nowego sprzętu warto sprawdzić także, na jakich nośnikach będzie można wykonać wydruki. Mało kto zdaje sobie sprawę w tego, ale na rynku dostępne są nowoczesne drukarki, które oferują drukowanie nawet na płytach DVD. Osoby, które chcą skorzystać z takiego rozwiązania, powinny rozejrzeć się za odpowiednim sprzętem. Dla bardzo wielu użytkowników niezwykle ważnym parametrem będzie także szybkość wydruku w czerni i w kolorze. Większość producentów podaje sprawność pracy swojego sprzętu w formie strona na minutę. Osoby, które drukują bardzo dużą liczbę dokumentów, powinny poszukać modeli, które zapewniają szybki wydruk.

Dodaj komentarz

Copyright Drukarnia Barw 2019
Tech Nerd theme designed by Siteturner